אודות

בואו נכיר… 050-8508303

שמי רקפת בקה מוזס, מומחית לכושר ולשיפור איכות חיים לגיל הזהב. את 'מתנה לחיים' הקמתי בשנת 2010 על מנת לעזור לשפר את הכושר האישי ואיכות חיים בגיל השלישי

החזון שלי הוא הינו שיפור אורח החיים של המבוגרים על ידי שיפור התנועתיות בעזרת פעילות גופנית ועל ידי כך לאפשר להם לחיות את החיים שהם רוצים ולהישאר עצמאיים.

את דרכי התחלתי בשנת 2009 כמאמנת כושר אישית, מדריכת עיצוב, אירובי, פיטבול ומתיחות ונהגתי לאמן יחידים וקבוצות ולהוביל את המתאמנים לירידה במשקל ולשיפור הכושר הגופני.
את ההתמחות והעיסוק בגיל השלישי התחלתי בעקבות מקרה אישי שהיווה עבורי נקודת מפנה-
לפני מספר שנים, אמא שלי, פנינה, עברה ניתוח שגרתי בברך.
לאחר הניתוח היא קיבלה 12 טיפולי פיזיותרפיה על חשבון קופת החולים. בסיום הטיפולים עדיין לא חזרה ללכת ובפנייתה לרופא קיבלה מענה כי לצערו אין דבר שניתן לעשות וכי הוא מפנה אותה לשימוש בכיסא גלגלים. לא הייתי מוכנה לקבל את הגזירה והחלטתי לקחת את המצב לידיים. פניתי לפיזיותרפיסטית שטיפלה באמי וביקשתי את עזרתה, שתסביר לי אילו תרגילים כדאי לי לעשות עם אמי כדי שתוכל לשוב וללכת כבעבר. הפיזיותרפיסטית הנחתה אותי בתרגילים והתחלתי לאמן את אמי.
הדגש באימון היה על תרגילים פשוטים, שאינם מסוכנים ואפשר לבצע אותם ללא השגחה מידי יום!
אמי התמידה בביצוע התרגילים ולאחר שלושה חודשים חזרה ללכת ולתפקד כרגיל.

במהלך השנים פיתחתי שתי שיטות אימונים למבוגרים:
"למעוד ולא ליפול"- כיצד להימנע מנפילות.
"נפלת ולא שברת" – כיצד ליפול נכון ולא לשבור את האגן.

השיטות כוללות: תרגילים פשוטים, שאינם מסוכנים ושעושים שינויים משמעותיים במצב הבריאותי והפיזי. השינוי מאפשר למבוגרים חופש ובטחון לבצע פעולות יום יומיות בסיסיות ללא חשש מנפילות ופציעות ועל ידי כך אפשרות לחיות את החיים כפי שהם באמת רוצים.
הצורך לפתח שיטות הקשורות במניעת נפילות נבע מהתוצאות ההרסניות שנחשפתי אליהם במהלך עבודתי כאשר הגיעו אלי מתאמנים אחרי שבר באגן.

המוטו שלי בחיים הוא "סוף מעשה במחשבה תחילה" ולכן אם אפשר להימנע מהנפילה ומתוצאותיה אז זה מה שאנחנו נשים עליו את הדגש!

מאז ועד היום אימנתי מאות מבוגרים במטרה לעזור להם לשפר ולשמר את התפקוד היומיומי. בנוסף אני מעבירה הרצאות במסגרות שונות כגון: גמלאי המשטרה, גמלאי צה"ל, בבתים מוגנים ברחבי הארץ, מעבירה כנסים ואף הקימתי פרויקט לניצולי שואה בשיתוף עם משרד הרווחה.
החברה מונה מספר מאמנים מקצועים עם התמחות בגיל השלישי אשר הוסמכו על ידי ועובדים באותן השיטות אותן פיתחתי ובפיקוחי המלא. החברה מבצעת הדרכות לגבי התנהלות נכונה ושמה דגש על טיפולים מונעים ודרכים לשמירה על הבריאות והגוף של בני הגיל השלישי.